با گذشت حدود یک‌سال از شروع طرح ترابردپذیری، اینک همراه اول که بنا بر تمام پیش‌بینی‌ها می‌بایست بازنده طرح ترابردپذیری می‌بود با اقتدار نه تنها موفق شده سهم بازار کلی خود را سه درصد افزایش دهد بلکه در تراز ترابرد نیز توانسته تعداد زیادی مشترک از ایرانسل و رایتل جذب کند.

بنابر اطلاعاتی که بدست سایت ترابرد رسیده است پس از انجام ده‌ها هزار ترابرد موفق، در تفاضل کل ترابردهای انجام شده همراه اول توانسته تاکنون ۱۱۸۱۱ مشترک ترابرد کرده از ایرانسل و ۱۸۲ مشترک ترابرد کرده از رایتل را بیشتر به شبکه خود جذب کند.

این موفقیت درحالی نصیب همراه اول شده است که بنابر اخباری که از ماه‌ها قبل از شروع طرح ترابردپذیری منعکس می‌شد تقریبا تمام منابع تخصصی و سایت‌ها خبری در حوزه فناوری اطلاعات همراه اول را پیشاپیش بازنده این طرح می دانستند و معتقد بودند تعداد زیادی مشترک ار همراه اول به رایتل و ایرانسل کوچ خواهند کرد.

دلایل موفقیت همراه اول در ترابردپذیری جای تحقیق و دقت فراوان دارد. اما بطور خلاصه می‌توان توسعه سریع اینترنت نسل چهار و چهار و نیم، دراختیار داشتن گسترده‌ترین شبکه و پوشش تلفن همراه در کشور و افزایش شفافیت در ارتباط با مشترکین را از جمله مهمترین دلایل موفقیت همراه اول به نسبت رقبا دانست.

بزودی بیشتر در مورد خدمات و مزایای اپراتورهای تلفن همراه به نسبت یکدیگر خواهیم نوشت.