طرح ترابردپذیری سرانجام از روز گذشته به صورت آزمایشی آغاز به کار کرد و حالا کاربران میتوانند از طریق سه اپراتور اقدام به ترابرد کنند.
بر اساس اعلام عمیدیان رییس رگولاتوری ( سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات ) در هفته نخست یک دوره آزمایشی از این طرح را شاهد خواهیم بود به این معنی که هر اپراتور فقط میتواند ۵۰۰ شماره را ترابرد کند به همین دلیل بقیه کاربران برای ترابرد در نوبت روزهای بعدی قرار میگیرند.
به نظر میرسد با توجه به مشکلاتی که پیرامون اجرای طرح پیش آمد و منجر به تاخیر در راه اندازی آن شد این طرح کمی با احتیاط شروع به کار کرده است به همین دلیل با محدود کردن مشترکان تلاش میشود که از بروز خطاها و اشکالات کاسته شود.
در طی این یک ماه به گفته رییس سازمان تنظیم مقررات وضعیت اپراتورها در مرکز ترابرد سازمان تنظیم مقررات به صورت روزانه مورد پایش قرار میگیرد.
همچنین در طی دوره آزماشی مشترکان حقوقی حق ترابرد در دوره آزمایشی ندارند.
همچنین خبرها حاکی است که اپراتورها فعلا در دوره آزمایشی تبلیغاتی در مورد ترابردپذیری انجام نمیدهند اما در عین حال صفحات ترابرد در سایت هر سه اپراتور راه اندازی شده است.
دوره آزمایشی طرح ترابردپذیری یک ماهه در نظر گرفته شده و تنها محدودیت آن در این است که تعداد شماره های قابل ترابرد برای هر سه اپراتور رایتل، همراه اول و ایرانسل نمیتواند از ۵۰۰ شماره تجاوز کند.
به گفته عمیدیان متقاضیان ترابردپذیری میتوانند با مراجعه به دفاتر مشترکان به صورت حضوری درخواست خود را ثبت کنند.