زمانی که وزارت ارتباطات در لیست برنامه‌های اعلامی برای سال 95، از اجرای جابه جایی شماره موبایل در 3 ماهه اول امسال خبر داد موجی از هیجان و شادی در بین کابران تلفن همراه ایجاد کرد. ترابردپذیری شماره تلفن همراه Mobile Number Portability فرآیندی که طی آن مشترک یک اپراتور با حفظ شمارهی خود می تواند اپراتور خود را تغییر دهد.

برای مثال اینکه یک دارنده خط ایرانسل که با هزینه اندک سیم‌کارت خود را تهیه کرده و به هردلیلی نمی‌تواند خط خود را تغییر دهد، بتواند از خدمات همراه اول استفاده کند، و موارد مشابه، برای بسیاری از کاربران هیجان‌انگیز بود.

در مرحله اعلام طرح عشق آسان نمود اول، اما با اجرای طرح افتاد مشکلها! چندی پیش در یک نظر‌سنجی که در وبسایت «ترابرد» برگزار شد، عمده مشترکانی که در نظر سنجی شرکت کردند تنها 38 درصد کاربران اعلام کردند ترابرد موفق داشته و از آن راضی هستند. باقی به دلایل گوناگون به اجرای ترابرد تمایلی نداشتند که در میان این دلایل رضایت از اپراتور مبدأ بیشترین آمار را داشت. برخی از مشترکانی که ترابرد را انجام داده‌اند با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و معتقدند که اپراتور اصلی به منظور از دست ندادن مشترک خود اجازه خروج را نمی‌دهد و با وجود پیام‌هایی از جمله اختلال در ترابردپذیری و اینکه مشترک گرامی در حال حاضر اجازه ورود به شما داده نمی‌شود و برخی دیگر از پیام‌ها سعی دارند تا مشترک خود را از ترابرد پذیری منصرف کنند.

دولت می‌گوید عزم خود را برای اجرای موفق طرح جزم کرده و آن را انگیزه رقابت بین اپراتورها و در نهایت بهبود خدمات و نفع مشترکان می‌داند. وزارت ارتباطات برای نیل به این مقصود تا آنجا پیش رفت که سخن از جریمه اپراتورهای ناموفق از نظر فنی و آنهایی که کارشکنی می‌کنند به میان آمد.

برخی از کارشناسان و مقامات اجرایی اطلاع‌رسانی دقیق را چاره کار یافتند. اما این اطلاع رسانی نه تنها گره‌ای از مشکلات باز نکرد بلکه از آنجایی که برخی اپراتورها همچنان به کارشکنی ادامه می‌دادند و نیز مشکلات فنی که همچنان باقی ماند به همراه عوامل دیگری از جمله تغییر مداوم نرخ تعرفه‌ها بیشتر به سردرگمی مشترکانی که نام ترابردپذیری به گوششان خورده بود انجامید.

به نظر می‌رسد ترابرد پذیری طرحی که تا به حال در بیش از ۷۰ کشور دنیا اجرا شده است، و در یک نگاه کلی می‌تواند برای مصرف‌کننده سودآور باشد و برای اپراتورها یک بازار رقابتی ایجاد کند تا کاربر با توجه به رضایت خود از اپراتور به سمت اپراتور رقیب نرود ،در ایران چندان باعث موفقیت نیست و برخی از کاربرانی که ترابرد را انجام داده‌اند بسیار پشیمان هستند. این را می‌توان از اظهارنظرهای کاربران به خصوص در شبکه‌های اجتماعی فهمید.

متأسفانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای رفع ابهام‌های موجود در خصوص آمار ترابرد‌پذیری و در خصوص مشکلاتی که کاربران اعلام می‌کنند و نیز عدم رعایت مقررات از سوی برخی اپراتورها در اجرای این طرح، تا کنونی گزارشی جامعی منتشر نکرده است.

اگر طرح ترابرد‌پذیری قرار است به رقابت اپراتورها و بهبود کیفیت خدمات منجر شود، سازمان تنظیم مقررات به عنوان یک نهاد نظارتی موظف است تا در تنظیم بازار ورود کند و بی‌طرفانه گزارش دقیقی از وضع موجود ارائه کند تا مشتریان تکلیف خود را بدانند. امری که دست کم تا امروز محقق نشده است.

جدای از مشکلات حقوقی و اداری، مشکلات فنی مانند «خطای تطبیق مشخصات» یا Authentication Failure همچنان چابرجاست. این خطا هنگامی رخ می‌دهد که فرد برای انجام ترابرد به سایت یکی از اپراتورها مراجعه می‌کند و مشخصات خود از قبیل نام و شماره‌ملی را وارد می کند و اپراتور مربوطه پس از ارسال درخواست به رگولاتوری و اپراتور مبدا با رد درخواست ترابرد به علت عدم تطبیق مشخصات ارسال شده با مشخصات مالک سیم کارت مواجه می‌شود.

مشکلات اینچنینی کاربران را کلافه کرده و چنانچه تلاش جدی از سوی سازمان تنظیم مقررات رادیویی برای رفع آن‌ها صورت نگیرد ترابرد‍پذیری به کلاف سردرگمی تبدیل می‍‌شود که ضررش بیش از منفعتش خواهد بود و مشترکان عطایش را به لقایش می‌بخشند.