آیا اپراتورها در فرایند ترابردپذیری کارشکنی می‌کنند؟

عملکرد و همکاری اپراتورها در طرح ترابردپذیری زیر نظر سازمان تنظیم مقررات رادیویی است. برنامه‌ریزی و مراحل اجرایی این طرح ملی نیز با همفکری و توافق هر سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل انجام می گیرد. وجود رقابت بین اپراتورها همواره این ظن را بین مشترکان ناراضی تقویت کرده که در مواردی مانند ترابرد سیم کارت اپراتورها برای حفظ مشترک کارشکنی می کنند. اما معاون سازمان تنظیم مقررات رادیویی چندی پیش وجود کارشکنی را رد کرد و مسولات این سازمان و وزارت ارتباطات بارها نسبت به نظارت و برخورد با هرگونه کارشکنی هشدار داده‌اند. با این وجود چنانچه دچار مشکل شدید و تماس با اپراتورها به حل موضوع کمک نکرد با سامانه ۱۹۵ تماس بگیرید و شکایت یا پیشنهاد خود را مطرح کنید.
من نمیتوانم کد دستوری یا پیامک بانک را دریافت کنم.چه کار کنم؟

تا جایی که ما اطلاع داریم بخشی از این مسایل حل شده و اپراتورها و رگولاتوری در حال عیب‌یابی و رفع این ایراد هستند. اگر هنوز این ایراد برای شما ادامه دارد متاسفانه امکانی برای حل این مشکل نیست با اپراتور مقصد تماس بگیرید و به سامانه ۱۹۵ شکایت کنید اگر حل نشد به اپراتور اول خود بازگردید، مشکلات فنی طرح ترابردپذیری فراوانند یکی از این مشکلات این‌ست که حتی در صورت ترابرد موفق اختلال در دریافت بعضی پیامک‌ها و استفاده از کدهای USSD ایجاد می‌شود.

آیابعدازترابرد امتیازاتی که درقرعه کشی ها با شماره ی قبلی کسب کردیم صفرمیشوند؟؟!!! (مثل شرکت درقرعه کشی های 780 و سامانه های دیگر)

کلیه بسته‌ها، امتیازات، اعتبار و تشویق های مربوط به اپراتور اصلی شما پس از ترابرد از دست می‌رود اما اگر در سامانه‌های دیگری که مربوط به اپراتورها نیست از قبل ثبت‌نام کرده‌اید بطور معمول به مشکل بر نخواهید خورد.

پس از ترابرد چگونه می توانم به اپراتور قلی خود بازگردم؟

برای بازگشت به اپراتور قبلی کافیست به سایت آن اپراتور بروید و در بخش ترابرد درخواست دهید. مراحل تقریبا مشابه انجام ترابرد است.

 

آیا میتوانم مجددا برای چند بار ترابرد کنم؟

تا سالی دوبار در هر زمان که بخواهید می‌توانید برا یترابرد اقدام کنید، ضمن اینکه بازگشت به اپراتور اصلی ترابرد محسوب نمی شود. فرض کنید سیم‌ کارت رایتل دارید؛ از رایتل به ایرانسل رفته اید، این می‌شود یک ترابرد اگر در قدم دوم از ایرانسل به همراه اول بروید می‌شود دو ترابرد اما اگر از ایرانسل به رایتل برگردید ترابرد محوب نمی‌شود و یک ترابرد دیگر تا پایان سال دارید.

 

سوالات دیگر خود را در بخش نظرات در همین صفحه یا از طریق بخش پرسش و پاسخ با ما درمیان بگذارید تا پاسخ دهیم.