یکی از دلایل اصلی اجرای طرح ترابردپذیری (MNP)  در کشورهای مختلف، پیش‌گیری و یا شکستن انحصار اپراتورهای بزرگتر بوده‌است. ترابردپذیری به مشترکین آزادی انتخاب بین خدمات اپراتورها را عرضه می‌کند و در این شرایط اپراتورهایی که خدمات، امکانات، قیمت و تبلیغات خود را بهتر با خواست مشترکین سازگار کرده‌اند می توانند برنده باشند.

بازار اپراتورهای تلفن همراه در ایران نیز با اجرای طرح ترابردپذیری رقابتی‌تر شد، پیش از اجرای طرح و از حدود یک‌سال پیش از آن زمزمه‌های فراوانی در محافل تخصصی و سایت های خبری در مورد تاثیرات اجرای این طرح بر سهم بازار اپراتورهای موبایل در جریان بود.

بسیاری از ناظران همراه اول را پیشاپیش بازنده بزرگ ترابردپذیری می‌دانستند این‌ها استدلال می کردند همراه اول تعداد زیادی مشترک دارد که از خدمات این اپراتور ناراضی هستند اما چون مدت طولانی از شماره‌های خود استفاده کرده‌اند تمایلی نیز به تعویض شماره ندارند و این مشتریان ناراضی همزمان با اجرای ترابردپذیری به شیوه ای سیل‌آسا دست به مهاجرت به دو اپراتور جوان‌تر بزنند. از طرفی باید در نظر گرفت مشترکان همراه اول در آغاز طرح ترابردپذیری یک و نیم برابر تعداد مشترکان ایرانسل و بیست و یک برابر تعداد مشترکان رایتل بوده است. بصورت طبیعی با این اختلاف قابل توجه در تعداد مشترکین طبیعی به نظر می‌رسید که تعداد بسیار بیشتری مشترک از همراه اول به سمت ایرانسل و رایتل سرازیر شوند.

به‌نظر می رسد هر یک از سه اپراتور و به‌خصوص ایرانسل و رایتل برای موفقیت بهتر پس از ترابردپذیری برنامه‌های مشخصی را دنبال می کردند. حجم تبلیغات تلویزیونی اپراتورها  حاکی از اهمیت موفقیت در ترابردپذیری برای هریک از سه اپراتور تلفن همراه است. با گذشت سه ماه از اجرای طرح ترابردپذیری می‌توان با اطمینان گفت آن‌چه می‌توانست مهاجرتی سیل‌آسا قلمداد شود اتفاق نیافتاده است. به نسبت تعداد مشترکان تلفن همراه و با وجود تبلیغات گسترده اپراتورها تنها چندهزار مشترک ترابرد کرده‌اند این تعداد آن‌قدر اندک است که درصد آن به نسبت کل مشترکین به صفر میل می‌کند.

اما در همین بازه زمانی ۹۰ روه از آغاز طرح ترابردپذیری، تغییر معناداری  در سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه اتفاق افتاده است.

بنابر نمودار زیر که با استفاده از داده‌های رسمی توسط خبرگزاری فارس منتشر شده است، می توان دید که رایتل تنها در طول ۹۰ روز حدود ۶٪ از مشترکین خود را از دست داده است و ایرانسل نیز نیم‌درصد از سهم بازار خود را به همراه اول واگذار کرده است. به‌نظر می‌رسد در شرایطی که دو اپراتور کوچک‌تر به ترابردپذیری امیدبسته بودند از خدمات اصلی و بازاریابی و تبلیغات همیشگی خود غفلت کرده‌اند و همراه اول توانسته با حفظ آرامش ضریب نفوذ و سهم بازار خود را افزایش دهد.

%d8%b3%d9%87%d9%85-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%84
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • LinkedIn
  • Gmail

کاهش سهم بازار و ضریب نفوذ ایرانسل و رایتل پس از آغاز طرح ترابردپذیری بدون شک اتفاقی بود که کمتر ناظری قادر به پیشبینی آن بود. تحلیل علت این اتفاق برای تحلیل‌گران بازار پررقابت تلفن همراه در ایران می تواند اطلاعات ارزشمندی را فراهم آورد که در آینده بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

اما در این میان نظر شما چیست؟ همراه اول چگونه توانسته همزمان با طرحی بسیاری آن‌را برایش خطرناک می دانستند به چنین موفقیت قابل توجهی دست یابد؟ چه چیز باعث این ناکامی مقطعی برای ایرانسل و رایتل شده است؟ آیا این روند ممکن است موجودیت اپراتور کوچکی چون رایتل را تهدید کند؟