در بررسی بیشتر از آمار ثبت شده در نظرسنجی طرح ترابردپذیری که از کاربران درباره تجربه ترابردپذیری سئوال شده بود، 5 درصد از آنها اعلام کردند که «ترابرد موفق داشتم اما ترابرد خود را لغو و به اپراتور اصلی بازگشتم» . بررسی آماری این افراد نشان می‌دهد که 75 درصد از این افراد قصد ترابرد از همراه اول به ایرانسل را داشتند که بعد از انجام ، دوباره به همراه اول بازگشتند. 25 درصد از آنها نیز از ایرانسل به همراه اول ترابرد کرده بودند. دلایلی که این افراد برای تغییر تصمیم خود بیان کرده‌‌اند در بخش اول بررسی نتایج نظرسنجی آمده است.

 

در بخش اول بررسی نتایج نظرسنجی مشخص شد که 9.4 درصد از کاربران با انتخاب گزینه «خواستم ترابرد کنم اما ناموفق بود» اعلام کردند که تجربه منفی در این طرح داشته‌اند. مطابق آمار ثبت شده در نتایج این نظرسنجی، 50درصد از این افراد قصد ترابرد از همراه‌اول به ایرانسل را داشتند ، 40 درصد می‌خواستند از همراه اول به رایتل بروند و 10 درصد هم در ترابرد از ایرانسل به همراه اول ناموفق بوده‌اند.

 

نوع سیم کارتی که می خواستید ترابرد کنید ولی ناموفق بود


کاربرانی که ترابرد ناموفق داشتند 60 درصدشان، سیم‌کارت اعتباری داشتند و 40 درصد از آنها سیم‌کارت دائمی استفاده می‌کردند.
در بخش دوم تحلیل آماری نظرسنجی طرح ترابردپذیری به برآیند نظرات کاربران درباره نحوه آشنایی با طرح پرداخته شد. با اینکه 43درصد کاربران سایت های خبری رو به عنوان رسانه تاثیرگذار انتخاب کرده‌ بودند ولی در مقام دوم رسانه تاثیرگذار این حوزه تبلیغات تلویزیونی قرار گرفته که 21درصد از افراد آنرا به‌عنوان شیوه مطلع‌شدنشان از طرح ترابردپذیری معرفی کردند. در بخش دیگری از نظرسنجی نظرات کاربران درباره تاثیرگذاری تبلیغات اپراتورهای مختلف در تلویزیون پرسیده شده که نتایج آن نشان داد 57 درصد از شرکت‌کنندگان تبلیغات ایرانسل را جذاب‌تر دانسته‌اند، 22 درصد رایتل و 21 درصد نیز تبلیغات همراه اول را جذاب‌تر معرفی کرده‌اند.

تبلیغات تلویزیونی کدام اپراتور برای شما جذاب‌ است؟

 

در بخش دیگری از نظرسنجی از کاربران درباره سیستم‌عاملی که روی تلفن همراه خود استفاده می کنند پرسیده شده که نتایج آن نشان داد، 66 درصد کاربران از سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کنند، 26 درصد iOS و 3 درصد از کاربران نیز از ویندوزفون استفاده می‌کنند. 5 درصد از کاربران نیز گزینه سایر یا عدم استفاده از تلفن هوشمند را انتخاب کرده‌اند.

نوع سیستم عامل موبایل شما

 

نکته جالب در بررسی آماری این نظرسنجی استفاده کاربران از سیم‌کارت‌های متعدد است به نحوی که 40 درصد از کاربران اظهار کرده‌اند دو سیم‌کارت فعال دارند، 32 درصد اعلام کرده‌اند که تعداد بیشتری سیم‌کارت فعال دارند و 28 درصد اعلام کرده‌اند که فقط یک سیم کارت دارند.

شما از چند سیم کارت استفاده می کنید؟